מידע מקצועי

בשנים האחרונות ניכנס דור חדש של מדפסות UV לשוק. מדפסות אלה יכולות להיות flatbed, היינו מדפסות שולחניות או מדפסות היברידיות.

 

במדפסות שולחניות מניחים מדיה קשיחה על שולחן וואקום וראש ההדפסה זז מצד לצד על גשר שנע על פני החומר ומדפיס עליו. משני צידי ראש ההדפסה ישנן מנורות יו וי. המנורה שבצד שאחרי ההדפסה פתוחה ומקרינה על האיזור שבדיוק הודפס ובכך יוצרת תהליך שבו הדיו מתקשה (curing). דיו היו וי למעשה פולימרים נוזלים – מאין פלסטיק נוזלי – והאור מקשה אותו. במדפסת היברידית מתקדם החומר על-ידי חגורת גומי והראש הולך וחוזר מצד לצד בלבד על גשר נייח. היתרון של מדפסת hybrid שאפשר גם לעבוד על חומר גמיש בגלילים (roll-to-roll) וגם על קשיחים באמצעות שולחנות-עזר. ברם, ישנם גם חסרונות מול דגם שולחני וחייבים לשקול היטב מה עדיף אצל כל לקוח באופן פרטני. הכלל הוא, כמו רוב הדברים בחיים, כלל 80-20 זאת אומרת שיש לקבוע מראש מה החומר שהלקוח הולך לבצע עליו הדפסת UV 80% מהמיקרים או יותר ולפי זה להחליט אם היישומים מתאימים יותר לדגם flatbed או לדגם hybrid. דבר חשוב בעבודה עם חומרים קשיחים הוא קלות העבודה בכל דגם. יש לתת משקל כבד לגורם הזה כשבוחרים מדפסת, הרבה מעבר לכך במדפסת סולבנטית.

מלבד היתרון הברור של עבודה על חומר קשיח בלי צורך להדביק מדבקות, הטכנולוגיה הזו יוצרת הדפסת large format שעמידה מאד בתנאי חוץ, דיו שהוא גמיש ונישאר גמיש מעבר למקובל והדפסה בדיו לבן, דבר שבדרך כלל לא קיים במדפסת סולבנטית למכירה בשוק. זאת אומרת שפלוטרים רגילים מדפיסים רק על גלילים ושחייבים שלב עבודה נוסף של הדבקה על החומר הקשיח. במדפסות UV אפשר להדפיס ישירות על קאפות, לוקיבונד, לוח מתכת כמו פח, פוליגל, קנבס ממוסגר מוכן, כיסויים של פלפונים ומוצרים שונים אחרים. אפשר לקבל אפקטים מיוחדים מאד בהדפסה על זכוכית ופרספקס או על ידי הדפסה חוזרת עד 1.5 מ"מ דיו. חלק מהמדפסות יכולות להגיע עד גובה מוצר של 10 ס"מ!

אם כן, התחומים הטבעיים של מדפסות UV הם חברות לשילוט מכל הסוגים, בתי דפוס שעוסקים במוצרי פרסום מכל החומרים מנייר ועד חומרים מורכבים, חברות שמדפיסות על מוצרים שיש בהם גובה וגם בתי דפוס. התחום פותח גם אפשרויות חדשות בתחום הנגרות ועיצוב הפנים. מעבר לכך רק הדמיון עוצר אותך!

קטלוג מוצרים

יצירת קשר

רחוב אדם 47, ירושלים מיקוד 93782
טל: 052-88-692-88
דוא"לThis e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
פקס: 077-481-0141 

   linkedin-icon   logo facebook balck b